KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12809569
*
nr 1280 9569
Axel Hamborn
(1892-1987), Sverige
Oljemålning, "båtar i dis". Olja på pannå. Signerad, 32x40cm
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 oktober 2019
kl 20:35:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/10 19:22:22
1
300 kr
7/10 20:28:06
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Axel Hamborn
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Läs mer om Axel Hamborn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel hamborn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Axel Hamborn
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Läs mer om Axel Hamborn
nr 1280 9569
Axel Hamborn
(1892-1987), Sverige
Oljemålning, "båtar i dis". Olja på pannå. Signerad, 32x40cm
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/10 19:22:22 | 1 | 300 kr |
7/10 20:28:06 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Axel Hamborn
Axel Hamborn, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1892, död 1987.Läs mer om Axel Hamborn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel hamborn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37